Jak wygląda codzienność kierowcy cieżarówki?

Ilu ludzi tyle różnych sposobów na zwiedzanie. Od przemierzania globu rowerem, przez spanie pod chmurką, po wycieczki all inclusive przez biuro turystyczne. A co jeżeli nie mamy finansów na wyprawy lub blokuje nam  to zawód? Dobrym pomysłem jest wybór takiego zatrudnienia, które da nam zarówno opcję poznania innych miejsc jak i zarabiania.

Na tą chwilę może nam to dać np. praca online z przeróżnych zakątków choćby Europy. Nie każdy jednakże chce siedzieć przy biurku. Inną opcją jest wyjechać na dłużej poza granice kraju, by podjąć tam zatrudnienie. Jeżeli jednak nie chcemy wyjeżdżać z rodzinnego kraju na bardzo długo, ciekawą drogą jest zostanie kierowcą ciężarówki lub busa.

Pomimo tego że większość czasu kierowca spędza rzecz jasna za kierownicą – specjalność ta pozwala na poruszanie się po rożnych krajach. Oczywiście nie jest to urlop – mamy jednakże możliwość kontaktu z obcą kulturą, językiem, czy ludźmi. Głównym zadaniem kierowcy jest dostarczenie ładunku w danym czasie, ale oczekując na następne zlecenia transportowe mogą wykorzystywać ten czas na zapoznania się z okolicą.

Zlecenia te najczęściej trafiają do firmy z giełdy transportowej, na której jest multum wszelkich ofert - poczynając od ładunków dla dużych aut po czterdzieści t. po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Pracownik otrzymując takowe zlecenie transportowe, ma obowiązek podstawić się w danym czasie we wskazanym miejscu, a potem dostarczyć ładunek w do punktu przeznaczenia. Tu pomocne są aplikacje dla kierowców, które znacząco ułatwiają wykonywanie zadań.

Wykonując ten zawód trzeba się jednak zmierzyć z dużym dyskomfortem. Niezliczone godziny w drodze, spanie w samochodzie, posiłki na parkingu to chleb powszedni dla kierowcy. Dla wielu trudna może być także nieobecność w domu, gdyż zazwyczaj w drogę wyjeżdża się na kilka dni. Oczywiście nie zawsze tak jest i bywają także takie zlecenia transportowe. które umożliwiają pobyt wśród bliskich niemal w każdy weekend. Wiele zależy od firmy, dla której pracujemy i tego jak pozyskuje zlecenia. Giełda ładunków dla busów daje bowiem możliwość wyszukania takich zleceń, by móc jeździć trasą z opcją cyklicznych pobytów w domu.

Zawód taki daje także opcję całkiem niezłych zarobków. Jeżeli zatem marzysz, by zarabiać dobrze, nie przerażają cię wyjazdy dłużej, a do tego chcesz zwiedzić kilka miejsc – na pewno warto rozważyć taki zawód!