Jaki samochód na tramping ze zwierzakiem?

Tramping ze zwierzęciem jest coraz częściej praktykowanym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu. Wiele ludzi wybiera się na wyprawy trampingowe ze zwierzakami, niestety nie zawsze jest prosto wyszukać stosowne miejsce na podróż. Dlatego też, wybraliśmy kilka miejsc na wyjazdy z psem jak i rozważenie aspektu wyboru auta.

Wśród ciekawych pomysłów wyjazdowych są wyjazdy na Kubę, Azory oraz Islandię. Owe kraje oferują piękne krajobrazy, jak i dużo miejsc,w jakich możesz udać się z pupilem na wielogodzinne spacery. Warto jednakże mieć na uwadze, że w czasie wyjazdu na Azory czy też Kubę powinno się zapewnić sobie i psu stosowne nawodnienie ale też schronienie dla pupila, ze względu na panujące tam upały. W trakcie wycieczki na Islandię należy natomiast pamiętać, że mimo iż jest ona urokliwa, jest dość zimna, zatem trzeba przygotować się na chłodne dni.

Innym popularnym pomysłem jest podróż do Tajlandii. Region ten jest szczególnie przyjazny dla zwierzaków, ale także zapewnia wiele ciekawostek dla ludzi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w Tajlandii podobnie jak na Kubie są niezwykle wysokie upały, zatem pamiętaj by zatroszczyć się o odpowiednie schronienie dla zwierzaka a także odpowiednią ilość nawodnienia, np. w podręcznym bidonie.

Jeśli mowa o wyborze samochodu – dobór zależy od własnych potrzeb i preferencji. Jeśli planujemy wyprawy trampingowe, podczas których planujemy spędzać sporo czasu w drodze, to wygodniej wziąć prywatny samochód, w którym zaadaptowany jest nasz zwierzak a jednocześnie gwarantuje wygodne warunki dla zwierzęcia oraz właściciela. Jeżeli natomiast rozważasz zaledwie podróż z jednego punktu do drugiego, to lepiej wypożyczyć pojazd, który będzie spełniał Twoje preferencje pod kątem rozmiaru i swobody dla zwierzaka.

Istotne jest ponadto, aby nie zapomnieć o normach prawnych określających warunki przewożenia zwierząt w danym miejscu. W poszczególnych miejscach konieczne są dedykowane dokumenty, jak chociażby paszport dla psa bądź też opinia lekarska o odbyciu szczepienia przeciwko chorobom niebezpiecznym. Dlatego też, przed wyprawą pamiętaj, aby uważnie zapoznać się z przepisami i zabrać ze sobą wszelkie istotne poświadczenia.

Reasumując, wyprawa trampingowa ze zwierzęciem jest ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu z naszym pupilem. Warto jednak uważnie przemyśleć plan wycieczki oraz przygotować się odpowiednio do wyjazdu, aby zagwarantować swojemu psu jak najwygodniejsze warunki.