Pokazy samochodów oraz wydarzenia kulturalne, czyli w jaki sposób połączyć fanów branży motoryzacyjnej i sztuki na jednym evencie.

Zarówno zloty samochodowe, jak i zloty powiązane z kulturą są ciekawymi wydarzeniami, pozwalającymi poszerzać własne horyzonty. O wiele częściej organizatorzy eventów z tych dwóch grup decydują się na to, by je łączyć.

Można wtedy ściągnąć sporo osób, gdyż będą one zainteresowane którymś z zagadnień bez wątpienia. Z tego względu można w harmonogramie zdarzeń dużej liczby miast często spotykać się z takim zestawieniem. Wielbiciele branży motoryzacyjnej i kultury na jednym evencie mają możliwość samodzielnie zadecydować, co zamierzają zobaczyć lub w jakich aktywnościach wziąć udział. Z tego względu osoby, które zajmują się przygotowaniem takiego wydarzenia muszą mieć na względzie wszystkie detale, mogące znaleźć odzwierciedlenie w powodzeniu danego eventu.

Zwykle zloty samochodowe odnoszą się do aut starszej daty bądź aut ultranowoczesnych. W takiej sytuacji, gdy jako wydarzenie towarzyszące chce się dodać zdarzenie o charakterze kulturalnym, można nawiązywać pod względem tematyki do tego co wydarzy się na zlocie samochodowym. Dla przykładu, gdy prezentuje się pojazdy starszej daty, dodatkowo można zorganizować pokaz obrazów z konkretnego przedziału czasowego. Jeśli zaś prezentuje się auta najnowsze, można zaprezentować nowoczesne nurty w sztuce. Tego typu kompatybilność zwraca uwagę uczestników oraz przyczyni się do tego, że zdarzenie w 100% będzie doskonale odbierany.

Miłośnicy motoryzacji wybiorą się na każdy ze zlotów, chociażby ze względu na ciekawość. Jeśli zaś chodzi o kwestię sztuki, często na wyznaczony pokaz przychodzi się ze względu na jego problematykę. Z tego względu, przygotowując zdarzenie podwójne, trzeba dokładnie obmyślić do jakiej z grup docelowych będzie ono kierowane. Polacy o wiele więcej uwagi przeznaczają na kulturę i w zachęcający sposób zamierzają spędzać czas wolny.

Ten potencjał warto wykorzystać. Istotna jest też poza wyznaczeniem problematyki i rozkładu adekwatna promocja wydarzenia. Organizując event, każdy powinien pomyśleć o tym, aby wiadomości w jego temacie dotarły do sporej grupy zainteresowanych. Sporo będzie zależeć też od tego, gdzie zdarzenie będzie się odbywało, gdyż w plenerze znaczące jest wyznaczanie kręgów, przykładowo z jedzeniem lub dla rodzin z dziećmi. Wdrażanie tych działań ma wpływ na popularność imprezy takiej jak zlot pojazdów i sztuki w jednym.