Garaż podziemny – jakie są korzyści?

 

Nabycie lokalu od dewelopera zwykle wiąże się także z możliwością wykupienia pola w garażu podziemnym. Takie rozwiązanie jest naturalnie bardzo wygodne i zwykle nie kosztuje wiele, względem ceny samej nieruchomości. Warto jednak zwrócić uwagę na parę podstawowych rzeczy, jak rozmiar pola czy jakość zabezpieczeń. Mają duże znaczenie podobnie jak sama cena.

Jakość i rozmiar miejsc postojowych
To ważna kwestia, jaką powinno się wziąć pod uwagę. Rozmiar pola w garażu podziemnym określa to jak duży auto będzie można tam zostawić. Przy najpopularniejszych pojazdach osobowych nie ma dużych problemów. Duży pojazd musi mieć mimo wszystko sporo miejsca – wtedy należy precyzyjnie przeanalizować rozmiar obszaru parkingowego (także jego wysokość).

Jakość znaczy tutaj między innymi brak wilgoci. To najczęstsza słabość w przypadku garaży podziemnych. Ochrona przeciw wodna powinna być możliwie najlepiej zrobiona, by nie pojawiały się przecieki. Jeżeli jednak są, oznacza to, że garaż ma problem z izolacją. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wjazd. Powinien on być tak stworzony, by cała woda w czasie deszczu nie spływała do garażu.

Bezpieczeństwo – zwróć uwagę na adekwatną ochronę dla twojego pojazdu
Kradzieże, włamania czy też wandalizm to zdarzenia, które mogą przydarzyć się każdej osobie. Trzeba więc zwrócić uwagę, jakie zabezpieczenia posiada dany podziemny parking. Najpopularniejszym rozwiązaniem będzie brama wjazdowa otwierana zdalnie jak również ciągły monitoring. Daje to szeroką ochronę dla twojego auta. Sprzedawca mieszkania decyduje o zakresie ochrony – standardowo nie da się ich przebudować. Trzeba więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed kupieniem miejsca parkingowego.

Ceny miejsca parkingowego w garażu podziemnym
Niezwykle znaczącą sprawą, która często decyduje o zakupie miejsca parkingowego, jest cena. Oddziałują na nią najróżniejsze czynniki, jak lokalizacja czy też poziom zabezpieczeń. Dziś cena takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może dochodzić do nawet dwukrotności tej ceny. Warto zwykle przejrzeć kilka ofert. Natomiast jeśli w Twoim garażu jest zbyt zimno zapoznaj się z naszym atykułem o odpowiednim ogrzewaniu w garażu.