Od czego zacząć sprzątanie samochodu

Ponieważ czas świąt wielkanocnych, a także podróży już tuż tuż, a spora część osób w tym okresie wybiera się do swoich bliskich samochodem, wpadłem na pomysł, że dobrze by było sporządzić krótki poradnik, który podpowie jak odświeżyć nasz pojazd.

Najważniejszą kwestią jest odpowiednie sprzątnięcie auta. Większość osób sprząta wewn. swój samochód raz na kilka miesięcy, niestety po takowym okresie pomiędzy fotelami chowa się mnóstwo papierów, opakowań, czy po prostu okruchów. Uprzątnięcie takiej ilości śmieci może zająć kilka godzin, dlatego mamy dwie opcje. Możemy przekazać samochód specjalnej firmie, jaka gruntownie zaopiekuje się twoim papa mobilem, lub wziąć odpowiednie sprzęty i zmierzyć się samodzielnie z danym tematem.

Jeżeli wybierzecie tę drugą opcję, nieodzowny w takim razie będzie dobrej mocy odkurzacz, jeden pędzelek, właściwe preparaty czyszczące, a dla bardzo dokładnych sprzątających także zestaw kluczy nasadowych. Jeśli nie planujemy wydawać kasy na chemię dedykowaną do auta, właściwie możemy skorzystać ze środków codziennego użytku typu aerozol, czy płyn do czyszczenia szyb. Niestety zwykłe specyfiki nie za każdym razem wyczyszczą uporczywy bród, ale z pewnością oczyszczą nieco nasz samochód.

Napomknąłem także o zestawie kluczy, dzięki którym możemy odkręcić fotele z przodu, a także tylną kanapę. Mając tak duży dostęp będziemy mogli nie tylko sprzątnąć porządnie podłogę i same fotele, ale także precyzyjnie oczyścić wykładzinę. Niestety decydując się na taką opcję będziemy zmuszeni poświęcić niemal cały wolny dzień na pielęgnację auta, a następnie trzeba go pozostawić na jakiś czas w ogrzewanym wnętrzu, aby cała woda, jaka pozostała w tapicerce miała jak odparować.

Swoje sprzątanie zwykle zakańczam na górnej części auta, deskę rozdzielczą przecieram preparatami przeciw kurzowymi, potem małym pędzlem wymiatam wszystkie paprochy z nawiewu, oraz wszystkich kiepsko dostępnych lokalizacji. Istotne, by wyczyścić deskę rozdzielczą wraz z podłogą i fotelami, pozwoli nam to na manipulowanie małym pędzlem. Tym sposobem i całkiem sporym nakładem pracy możemy znacząco odświeżyć nasze auto, a kolejna wycieczka z pewnością będzie dużo przyjemniejsza.