Jak ze starego dostawczaka zbudować ciekawego kampera

Ostatnio wiele myślałem na temat przerobienia swojego starego dostawczaka na przytulny kamper którym śmiało mógłbym wyruszyć w trasę po Polsce. W tym artykule chciałbym pokrótce opisać co ciekawego wymyśliłem. W moim projekcie chciałbym użyć starego busa jakim jest Volkswagen Candy – pieszczotliwie przeze mnie zwany Kandielack.
 

Otóż pierwszą rzeczą jaką chciałbym zrealizować jest całkowite rozebranie samochodu, aż do gołej karoserii i zrobienie jej konserwacji. Kolejną kluczową rzeczą jest wymiana wszystkich zużytych elementów mechanicznych na nowe. Mając już zrobione  najważniejsze rzeczy czas przejść do przystosowania mini kampera do noclegów i podróży. Wstępny plan zakłada umieszczenie jednego łóżka na którym bez problemu zmieści się jedna osoba, a w kryzysowych warunkach przenocują także dwie. Zakładam, że sypialnia będzie składana i umieszczona po prawej stronie samochodu, dzięki czemu podczas postoju będzie można swobodnie przejść się po aucie. Z lewej strony zamierzam umieścić różne szafki na których w nocy ma opierać się łóżko. Szafki zamierzam podzielić na 6 różnych półek w których będą umiejscowione ubrania, artykuły spożywcze, potrzebne narzędzia, woda, a także pościel i poduszki.
 

Dodatkowo myślałem o zrobieniu awaryjnego zbiornika z paliwem. Oryginalny pojemnik mieści jedynie 60l diesla, chcąc wyruszyć w dalszą trasę chciałby mnie zatrzymywać się po przejechaniu każdych 600 kilometrów, a także tankować w krajach których benzyna jest możliwie jak najtańsza. Moja wstępna wycena zakłada całościową modernizację na poziomie 4 tysięcy złotych. Oczywiście jak to bywa ze starymi autami wszystko może wyjść w praniu i zakładana kwota może powiększyć się dwukrotnie, właśnie dlatego chciałem się  podzielić z wami tą rozpiską jak i utrwalić ją dla siebie gdybym o czymś zapomniał.

 
Oto mój pokrótce ułożony plan który chciałbym zrealizować w przyszłym roku. Jeżeli wpadnę na różne innowacyjne rozwiązania które wyjdą podczas tworzenia tego wehikułu na pewno podzielę się z Wami nimi, jak i szczegółowo opisze.